Esn Mobil Android

Esn Mobil Servis ve Crm Programı sayesinde saha ekibinin anlık veri girişi ve işlem yapabilmesi sağlanmaktadır. Özellikle Servis, Satış ve Pazarlama işlemlerinde sahada olan ekip anlık bilgiye erişmekte zorlu çekmektedir. Genelde yapılan işlemler telefon yada mail ile şirket merkezine sorulan sorular neticesinde olmaktadır. Bu işlemler hem zaman hemde verimlilik açısından dezavantaj oluşturmaktadır.

Bunun yanında firmanıza sağlayacağı bir çok fayda bulunmaktadır. Hizmet verdiğiniz firmalara yönelik şirketinizi daha prestijli gösterebilir, firma içinde özellikle servis departmanında gereksiz kağıt yoğunluğunu ortadan kaldırabilirsiniz. Esn Mobil Servis ve Crm Uygulamasının size katacağı diğer faydalar aşağıda sıralanmıştır.


Online Kullanım

Esn Mobil Servis ve Crm Programında tüm işlemler online olarak anlık yapılmaktadır. Bu nedenle girilen bilgilerin sisteme veya kullanılan cihaza geç düşmesi veya görülmemesi gibi bir sorun ile karşılaşılmamaktadır. Sahada girilen bilgi merkezde, merkezde girilen bilgi sahada anlık görülebilmektedir.

Anlık Bildirim

Merkezde Servis programı kullanan kullanıcı için Servis Ekip Takip ekranında personelin üzerinde bulunan işleri ve bulunduğu konumu görülebilir, yeni Servis Yönlendirmesi yapılabilmektedir. Servis yönlendirmesi yapıldığı anda sahada bulunan kullanıcının telefon yada tabletine anlık bildirim gönderilmektedir.

Konum Takibi

Mobil Teknik Servis Crm Programını kullanan personelin anlık konum takibi harita üzerinden yapılabilmektedir. Periyodik olarak sahada bulunan personelin konum bilgisi alınmakta ve merkezde harita üzerinde görüntülenmektedir. Ayrıca günlük çizdiği rota rahatlıkla takip edilebilmektedir. Konum Takibi için Gps özelliğinin açık bulundurulması gerekmektedir. Çekilen bilgi periyodik olacağından cihaz pilini aşırı yoracak bir işlem uygulanmamaktadır.

İmza Özelliği

Yapılan servis işlemi, Teklif yada sipariş işlemi neticesinde oluşturulan form üzerine telefon veya tablet ekranı üzerinden alınan imza eklenerek oluşturulan servis teklif ve sipariş formu pdf belgesi olarak indirilerek müşteriye mail atılabilmektedir. Böylece kağıt olarak kullanılan formlar tamamen ortadan kaldırılmaktadır.

Fotoğraf Eklentisi

Genelde yapılan servis neticesinde yapılan servise ait fotoğraflar cep telefonu yada tablet vasıtasıyla servis fişine eklenebilmektedir. Eklenen fotoğraf anlık olarak kameradan çekilerek veya galeriden seçilerek eklenebilmektedir. Eklenen resimler anlık merkezden görüntülenebilmektedir. Montaj sonrası, cihazda bulunan arızanın anlık tespiti gibi konularda yoğunlukla kullanılabilmektedir.

Barkodlu İşlemler

Genelde servis hizmeti veren firmaların servis ve stok işlemlerinde kullanabilmektedir. Cihaz üzerine önceden oluşturulan barkod telefon yada tablet üzerinden okutularak servis kaydı açılabilir, daha önce yapılan teknik servis geçmişi görüntülenebilmektedir. Ayrıca mobil olarak yapılan stok ve depo işlemlerinde kamera kullanılarak depo giriş çıkışı yapılabilmektedir. İsteyen firmalar cep telefonu yada tablete bluetooth bağlantısı ile barkod okuyucu entegre ederek kamera özelliğinin yetersiz olduğu durumlarda ayrıca cihaz kullanılabilmektedir.

Pdf Formu

Genelde sahada yapılan işlemler neticesinde form kullanan firmalar için büyük kolaylık sağlamaktadır. Öncelikle teknik servis işlemi sonrasında form dolduran ve müşteriye imzalatan teknisyenin yaptığı işlem tamamen cep telefonu veya tablet üzerinden yapılarak müşteri imzası ekrandan alındıktan sonra servis formu pdf olarak müşteriye mail gönderilebilmektedir. Kağıt işlemleri tamamen ortadan kalkmaktadır. Ayrıca sıcak satış yapan ve sipariş formu oluşturan firmalar satış işlemlerinde rahatlıkla kullanabilmektedir.

İşlem Geçmişi

Sahada aktif olarak yapılan işlemlerin yanında geçmişe dönük girilen bilgiler rahatlıkla sorgulanabilmektedir. Müşteriye ait bilgiler, müşteride bulunan cihazın Servis Geçmişi, müşteri ile yapılan Görüşme (Aktivite) Geçmişi, verilen teklifler, alınan siparişler, kesilen faturalar ve cari hesap ekstresi anlık olarak görüntülenebilmektedir.

Veri Güvenliği ve Yetkilendirme

Sisteme giriş yapan cihazların ID bilgisi alınarak sistemimize kayıt edilmektedir. Böylece sisteme giriş yapan cihaz ID leri size ait cihaz ID'leri ile eşleştirerek güvenlik kontrolü sağlanmaktadır. Bunun yanında giriş yapan kullanıcılara yetki verilerek menü veya işlem bazında yetkilendirme yapılabilmektedir. Yetkilendirme size açılan portal arayüzü ile tarafınızdan yapılabilmektedir.

Anlık Mesaj ve Görev Takibi

Sistem üzerinden sahada bulunan personele, sahada bulunan personelden bir diğer saha personeline anlık mesaj gönderilebilmektedir. Gönderilen mesajlar anlık bildirim olarak saha personeline iletilmektedir. Bunun yanında merkezden oluşturulan görevler ilgili personele ataması yapılarak yine anlık bildirim olarak iletilmektedir. Görevler açık ve kapalı olarak sahada ve merkezde takip edilebilmektedir.

Ekran Görüntüleri

Başlıca Kullanılan Sektörler

Asansör Deniz Motorları Hidrofor Isıtma Soğutma Elektronik

Ups Beyaz Eşya Pompa Kimya Fotokopi Kompresör

Jeneratör Güvenlik Havuz Medikal İş Makinaları