Fotokopi Servis Programı

Fotokopi servislerinin ihtiyacına göre hazırlanmış teknik servis programı Numaratör ve sayaç takibi, ömürlü malzeme takibi, kiralık makinaların sözleşme takibi yapılabilmektedir. Mobil uygulama sayesinde sahadan online işlemler yapılabilmektedirFotokopi Servis Programı

Fotokopi sektöründe teknik servis hizmeti veren firmaların ihtiyacına göre hazırlanmıştır. Sektörel bazda en önemli özelliği fotokopi cihazlarında bulunan ömürlü malzemelerin takibi yer almaktadır. Model bazında tanımlanan ömürlü malzemeler girilen numaratör bilgisine göre takip edilebilmektedir. Ömür değeri girilen toner ve drum gibi malzemelerin bitişi ve ihtiyaç listesi rahatlıkla görüntülenebilmektedir.

Sektörde ikinci önemli takip konusu Kiralık Kopya Başı Sözleşme takibidir. Sektörde gün geçtikçe daha fazla uygulanan kiralık sözleşmeler sisteme girilerek takibi ve hesaplaması rahatlıkla yapılabilmektedir. Sisteme ilk okuma ve son okuma değerleri girilerek iki numaratör arasındaki fark hesaplanır ve sözleşmede girilen tutar ile çarpılarak raporlaması yapılabilmektedir. Sözleşme bitiş zamanı gelmeden önce sistem uyarı vererek kullanıcıya bitiş hatırlatması yapmaktadır.

Bir diğer önemli husus Periyodik Bakım Sözleşme takibidir. Müşterilerle yapılan parça dahil ve hariç sözleşmeler sisteme girilerek hem gidilecek tarih bazında hemde sözleşme bitişinde otomatik hatırlatma yapılabilmektedir. Girilen periyodik sözleşme ile yapılacak olan bakımlar Şehir, ilçe ve bölge bakımından sorgulanabilmekte ve iş planı yapılabilmektedir. Ayrıca girilen bakım sözleşmesi altına döküman taranarak eklenebilmektedir.

Son olarak Teknik Servis Programında olması gereken diğer modüller yer almaktadır. Ekip Yönetimi servis ve bakım takibi, Garanti Takibi gibi servise özgü modüller ile verilen servis hizmeti takip edilebilmektedir.

Saha Personelini yönetmenizi sağlayan Esn Mobil Android Uygulamamızı incelediniz mi? Detaylar

Müşteri Bilgileri

Servis hizmeti verilen müşteri kartlarını Fotokopi Teknik Servis Programına kolaylıkla kayıt edebilirsiniz. Müşteri adı, iletişim bilgileri, yetkili vb birçok bilgiyi hızlı ve detaylı bir şekilde girebilirsiniz.

Cihaz Bilgileri

Fotokopi Teknik Servis Programında servis hizmeti verilen cihaz yada ürün bilgisi marka, model, seri numarası, ömürlü malzeme garanti bitiş tarihi, fatura tarihi vb. birçok detay ile kayıt altına alınabilmektedir.

Ömürlü Malzeme

Kaydı açılan makine modelinin altına belirtilen modelde kullanılan ömürlü malzemeler tanımlanarak ömürlü malzeme takibi yapılabilmektedir. Toner, drum gibi ömürlü malzemelerin fabrika ömür bilgileri ömürlü malzeme altına tanımlandıktan sonra girilen numaratör bilgisine göre ömrü biten malzemeler raporlanabilmektedir.

Periyodik Bakım Sözleşmeleri

Müşterilerle yapılan periyodik bakım sözleşmelerinin girilmesi ve takip edilmesi amacı ile oluşturulmuştur. Müşteri ve sözleşme kapsamında olan cihazlar seçildikten sonra bakım yapılacak tarihler arasındaki periyodlar belirlenerek programın bakım zamanı gelmeden önce hatırlatma yapması ayrıca bakım zamanı bitmeden önce hatırlatma yapması sağlanmaktadır. Bunun yanında bakımlar için şehir semt ve bölge bazında planlama yapılabilmektedir.

Sarf ve Yedek Parça Takibi

Stok menüsü altında açılan malzeme ve hizmet kartları kendi içinde gruplanabilmektedir. Sarf, Yedek Parça, Makine ile gruplandıktan sonra sıfır, ikinci el ve muadil olarakta farklı gruplamalar açılabilmektedir. Stok modülü satın alan firmalar stok bakiyelerini Fotokopi Teknik Servis Programı üzerinden takip edebilmektedir.

Kopyabaşı Sözleşme Takibi

Fotokopi sektöründe oldukça yaygınlaşan kiralık kopya başı anlaşma modeli Fotokopi Servis Programında takip edilebilmektedir. Yapılan sözleşme A4 ve A3 rakamları ile girilebilir, dövizli rakamlar kullanılabilir, Garantili ve Aylık Kira dahil/hariç sözleşme girilebilmektedir. Girlen sözleşme neticesinde okunan numaratör bilgisine göre otomatik hesaplama ve faturalama yapılabilmektedir.

Online Servis Sorgulama

Müşterilerinize vereceğiniz Servis Numarası, kurumsal müşterilerinize vereceğiniz Portal kullanıcı ve adı sayesinde servis durumu online ve web üzerinden sorgulanabilmektedir. Ayrıca online servis programına kayıt açılabilir ve servis geçmişi raporlanabilmektedir.

Ekip Takip

Ekip Takip ekranında oluşturulan teknisyen bazlı kutucuklar sayesinde açılan her servis talebi otomatik olarak belirtilen ekrana düşmekte, girilen servis talebi sürükle bırak yöntemi ile farklı ekibe yönlendirilebilmektedir. Ekip Takip Ekranı Fotokopi Servis Programı kullanan firmaların işlemlerini oldukça kolaylaştırmaktadır.

Numaratör Takibi

Fotokopi Teknik Servis Programında yapılan servisin yanında yerinde yada telefonla alınan numaratör bilgisi alınarak sisteme kayıt edilebilmektedir. Girilen numaratör bilgisi A4 Siyah Beyaz ve Renkli, A3 Siyah Beyaz ve Renkli olarak sisteme girilebilmektedir. Girlen bilgiler doğrultusunda aşağıda detayları belirtilen raporlar alınabilmektedir.

Detaylı Raporlama

Kullanılan programın en önemli özelliklerinden birisi etkin ve kolay raporlamadır. Girilen bilgilerin hızlı ve kolay şekilde raporlanması bizim ve müşteri açısından oldukça önem arz etmektedir. Fotokopi Teknik Servis Programından alınan raporlar başlıca aşağıda yer almaktadır. Girilen bilgilerin detayları alınan raporların daha detaylı olmasını sağlamaktadır.

Dilerseniz Muhasebe ve Crm modüllerini tek paket altında Fotokopi Servis Programında kullanabilirsiniz.
 • Servis Ekip Yönetimi

  Servis yönetimi altında ekipler oluşturarak ekipler altına teknisyen tanımlanabilmektedir. Ekiplere iş yönlendirebilir, ekip üstündeki işleri takip edebilirsiniz

 • Garanti Takibi

  Satışı yapılan cihaza ait garanti süresi belirleyebilir ve garantisi biten yada bitecek olan sistemlerin takibini yapabilirsiniz

 • Periyodik Bakım Takibi

  Servis yönetimi altında bakım anlaşmaları tanımlayabilir günü gelen veya bitecek olan bakımlar ile ilgili uyarılar alabilirsiniz

 • Cihaz Envanter Yönetimi

  Satış yönetimi altında müşteriye satılan cihazlara kimlik kartları açarak cihaz bilgilerini detaylı takip edebilirsiniz

 • Ürün Yönetimi

  Teklifini verdiğiniz satışını yaptığınız stok durumunu takip ettiğiniz ürünlere ait görsel içeren ürün kartları oluşturabilirsiniz

 • Sayım Yönetimi

  Periyodik olarak yapılan depo sayımlarını sisteme kayıt edebilirsiniz. Sayım ile fiziki depo durumunu karşılaştırabilirsiniz

 • Döküman Yönetimi

  Hemen hemen her menünün altına ilgili dökümanları ekleyebilirsiniz. Eklenen dökümanları rahatlıkla görüntüleyebilirsiniz

 • Personel İzin Takibi

  Personel kartlarını oluşturabilirsiniz. Personele ait dosya yönetimi, zimmet takibi ve izin takibini gerçekleştirebilirsiniz

Diğer Modüller İçin Tıklayınız

Etiketler; online Fotokopi-Servis programı, web tabanlı Fotokopi-Servis programı, Esnek Fotokopi-Servis programı, Fotokopi-Servis takip programı, Fotokopi-Servis kayıt programı, Mobil Fotokopi-Servis programı, kopya başı takip programı, Fotokopi-Servis yönetim programı, numaratör kayıt programı, fotokopi sayaç takip programı, fotokopi servis takip programı, En kolay servis programı