Üretim Takip ProgramıÜretim Takip Programı

Özellikle üretim yapan firmalar için hazırlanan bu programımızda üretim maliyetleri tutulabilir, üretim aşamalarını takip edebilir ve üretimde kullanılan malzemelerin stoğunu yönetebilirsiniz.

Üretim yapan firmalarda temel problem üretilmiş olan ürünün maliyetini belirleyememek. Alınan yarı mamüllerin ve sarfta kullanılan malzemelerin alış fiyatları ile sisteme kayıt edilip detaylı maliyet raporları alınabilmektedir. Bir diğer sıkıntı üretim yapan firmalarda kullanılan ürünlerin Depo Bakiyesi tam olarak kontrol edilememekte. Üretim reçeteleri ile kullanılan malzeme ve sarf malzemeler belirlenmekte. Belirlenen malzemelerin üretim işleminden sonra rahatlıkla kontrolü sağlanabilmektedir.

Üretim öncesinde Malzeme İhtiyaç Planlaması ile malzeme ihtiyacı tespit edilebiir. Malzeme ihtiyaç analizinde açık olan iş emirleri ile mevcut deponuz karşılaştırılır. Üretim için ihtiyaç duyulan malzemeler tespit edilir ve rapor olarak alınır.

Üretim işlemlerinde barkodlu el terminali üzerinden giriş çıkış işlemlerini yapabilirsiniz. Detaylar

Reçete Bilgileri

Üretim programı ile birlikte üretilecek olan ürüne ait reçete oluşturabilirsiniz. Üretilecek olan ürünlere Üretim Reçetesi açıldıktan sonra kullanılan malzemeleri birimleri ile birlikte reçetenin altına tanımlayabilirsiniz. Böylece üretim yapıldıktan sonra otomatik olarak deponuzdan reçetede belirtilen ürünlerin çıkışı yapılacaktır.

Stok Kartları

Üretim programında kullanılacak olan stok kartlarını mamul, yarı mamul veya sarf malzeme olarak oluşturabilirsiniz. Oluşturulan stok kartları üretim reçetelerinde kullanılacak olup stok kartlarında kolaylık olması bakımından gruplama olarak özel kodlar kullanılabilmektedir.

Depo Kartları

Üretim yapan firmalar birden fazla depo kullanarak ürünlerini daha rahat kontrol edebilmektedir. Üretim, fason veya hurda depoları oluşturulabilir. İhtiyaç halinde depo sayısı daha fazla oluşturulabilir. Her depo için yetkili personel belirlenebilmektedir.

Üretim İş Emri

Reçetesi oluşturulan mamuller için üretim iş emirleri oluşturulabilmektedir. İş emri elle oluşturulabildiği gibi sipariş üzerinden otomatik olarak oluşturulabilmektedir. İş Emri üzerinde depodan ürün kullanımı ve mamulun oluşturulma işlemi yapılabilmektedir.

Üretim Takip Ekranı

Teknik servis programında ekip takip ekranında yada pazarlama modülünde aktivite takip ekranında olduğu gibi üretim takip ekranında üretim aşamaları kutucuklar halinde ayrılarak üretim işlemleri rahatlıkla takip edilebilmektedir.

Malzeme İhtiyaç Planlama

Açık olan iş emirleri ile stok depo bakiyeleri arasında yapılan stok karşılaştırması neticesinde üretim için gerekli olan malzemelerin listesi rahatlıkla alınabilmekte ve talep yönetimi modülü ile satınalma departmanına talep açılabilmektedir.

Reçete Maliyetleri

Oluşturulan reçetelerin maliyetleri gösterilmektedir. Depoya irsaliye yada fatura ile giren ürünlerin döviz bazlı yada Tl değeri üzerinden oluşturulan maliyetleri toplamı reçete altında rapor halinde görüntülenebilmektedir. İster son giriş fiyatı ister ortalama alış fiyatı üzerinden maliyet hesabı rahatlıkla yapılabilmektedir.

Barkodlu Stok İşlemleri

Barkodlu cihazlar ile (ister kablosuz ister kablolu) giriş çıkış işlemleri yapılabilmektedir. Bunun yanında Android uyumlu el terminali cihazları ile giriş çıkış işlemleri yapılabilmektedir.

Diğer Modüller İçin Tıklayınız

Etiketler; online üretim programı, web tabanlı üretim programı, Uretim takip programı, fason Uretim programı, Uretim takip programı, Uretim yönetim programı, reçete oluşturma programı, üretim reçeteleri, üretim sarf malzeme takibi, üretim takibi, mrp, erp, Uretim takibi nedir ne işe yarar